Yaz mevsiminin gelmesiyle kadınların giyim tarzları kısa elbise, şort ve etek üzerine yoğunlaşmışken; Sir ağda uygulamasının nasıl yapılacağı hakkındaki işlem basamakları;

1- İşleme başlamadan önce Antibakteriyel Temizleme jeli ile elleri ve ağda yapılacak yüzeyi temizleyip tamamen kurumasını bekleyiniz. Cildin tamamen kuru ve temiz olmasına dikkat ediniz.

2- Ağda yapılacak yüzeydeki kılları aynı yöne bakacak şekilde elinizle düzeltiniz.

3- Ağda yapılacak yüzeyde yara, kesik, yanık, aktif akne ve benzeri cilt problemleri olmadığına emin olunuz. Ağdayı çok hassas veya tahriş olmuş ciltlere diğer deri problemli ciltlere uygulamayınız.

4- Ağda yapılacak yüzeyde vücut ısısının uygun olduğundan emin olunuz. Şayet cilt soğuk ise ellerinizle friksiyon yaparak yüzeyi ısıtınız.

5- Ağdanın yeterli ısınıp ısınmadığını kontrol etmek için ilk uygulamada bir parça ağda bezi üzerinde kartuşu deneyiniz. İlk uygulamada ağda ısısının yeterli ısıya ulaştığına emin olunuz. Eğer ağda çok sıcak ise işlemi durdurunuz.

6- Eğer hassas bölgede işlem yapılıyorsa, kol altı, bikini gibi veya pudrasız ağda kullanılıyorsa bir parça yumuşak formüllü talk pudrasını cilde serperek yayınız.

7- Kartuş ağda uygulamasını, kılların çıkış yönüne doğru döner başlığı 15–18 cm boyunca incecik bir tabaka halinde sürerek yapınız.

8- Konserve ağda uygulamasını, ağdayı kılların çıkış yönüne doğru tek kullanımlık spatulanın sırt kısmı ile yaklaşık 15–18 cm boyunca incecik bir tabaka halinde sürerek yapınız.

9- Bir parça tek kullanımlık ağda kâğıdını, ağda sürülmüş bölgenin üzerine yapıştırınız. Avuç içi ile baskı uygulayarak ağdalı yüzeye iyice yapışmasını sağlayınız. Bu esnada el hareketiniz kılların çıkış yönüne doğru olmalıdır.

10- Tek bir hareketle ağda kâğıdını kılların çıkış yönü tersine, cilde paralel şekilde çekiniz. Ağda bezini çekerken cildin gergin tutulmasına dikkat ediniz. Cilde dikey çekmeyiniz.

11- Tek kullanımlık ağda kâğıdını ağda kâğıdınızın kaliteli olması önemli olup, aynı işlem esnasında birkaç defa kullanabilirsiniz. (Pudrasız ağdalarda 5-6, ince pudralı ağdalarda 3-4, kalın pudralı ağdalarda 2-3 defa kullanılabilir.) Hassas bölgelerde ve ciltlerde küçük şeritler halinde çalışınız ve her seferinde kağıdı değiştiriniz ve kullanılanları çöpe atınız. Yıkanmaz.

Ağda sonrası dikkat edilmesi gerekenler :

Ağda yapılan bölgeyi, işlemi takip eden ilk 24 saat içinde UVA ışınları ve güneş ışığından koruyunuz. Ağda yapılan bölgeye ağda sonrası bakım ürünleri haricinde, kozmetik ürünler ve alkol içeren ürünler tatbik edilmesi, duş ve banyo yapılması, havuza, denize, saunaya girilmesi, işlem gören bölgenin kaşınması, ovalanması sakıncalıdır.

admin Hakkında