Yüzünüzdeki değişikliklerden rahatsız mı oluyorsunuz? Göz çevrenizde belirginleşen yılların yorgunluğu sizleri düşündürüyormu? Peki bu sorunların çözümü nedir? gibi sorularınız var ise makalemizde sizlere yön göstericek bilgilere erişebimeniz mümkün…

kazayaklarıGöz çevresindeki kaz ayağı olarak bilinen kırışıklıklar genelde mimiklere bağlı olarak oluşan dinamik çizgilenmelerdir. Bu sorunun iki çözümü vardır. Ya bu çizgiler doğal kaynaklı dolgu maddeleriyle doldurularak seviyelendirilir ya da botulinum toksini oluşumlarına sebeb olan kasların aktivitelerine engellenerek silinmeleri sağlanır. botulinum toksini dozunda ve doğru bir şekilde kullanıldığında, bakışın doğallığı bozulmadan korunur ve tazelenir.

Göz çevresindeki kasları tamamen hareketsiz, dolayısıyla hastayı mimiksiz bırakmadan, deride çizgilere neden olacak şekilde kuvvetle kasılmasına engel olmak; doğal sınırlar içerisinde mümkündür. Botulinum toksini yöntemini tercih etmeyen kişiler için ise hyaluronik asit içeren dolgu maddeleriyle ince çizgileri ortadan kaldırmak; en etkili yöntem olacaktır.

Kategori: Cilt Bakımı

admin Hakkında