Bayanaların akan zamana karşı yüzlerinde oluşan kırışıklıklara karşı kullanmaya başladıkları kremler hakkında ne kadar bilinçli oolmaları gerektiği ve kullandıkları kremlerin yararlarını ve zararlarını anlamaları için hazırladığımız makelemize birlikte göz gezdirelim. Suna Dumankaya’nın birkaç formulunu de bulacağınız makalemizde bir çok ayrıntı ve püf noktasına da erişmiş olacaksınız…

Göz Çevresi Kremi Nasıl Kullanılır?

Göz çevresi kremleri gözün çevresinde yer alan kaz ayağı biçimindeki kırışıklıklar, göz çevresindeki koyu halkalar, göz çevresi morlukları gibi kadınların sıkça rahatsız olduğu bir takım göz estetiği sorunlarına çözüm sunan kozmetik ürünlerdir. Değişik marka ve isimler altında satılan göz çevresi kremlerini kullananlar bir kısmı ürünlerden son derece memnun olurken bir kısım kullanıcılar ise göz çevresi kremlerinin hiç bir işe yaramadığını veya bazı yan etkileri ile zararları olduğunu iddia ediyorlar. Tabi bu yorumu yapan kullanıcıların çok değişik ürünler hakkında tecrübeleri olduğunu ve göz çevresi kremlerinin tümü için bu tür genellemelerin yapılmasının yanlış olabileceğini de sizlere hatırlatmak isterim. Diğer yandan göz çevresi kremleri için doğal ve bitkisel tarifler de var. Misal olarak Suna Dumankaya’nın göz çevresi için doğal krem tarifi var. Şimdi bunu sizlerle paylaşalım.

Suna Dumankaya gözaltı kremi ve gözaltı kırışıklıkları, çizgileri ile göz çevresi için formüller

Gözaltı kırışıklıkları ve çizgileri için göz çevresi kremi tarifi. Suna Dumankaya gözaltı kırışıkları olanlar için aşağıdaki kür tariflerini önermektedir.

Suna Dumankaya göz çevresi ve gözaltı kırışıklıkları için göz altı kremi formülü 1

1 çay kaşığı arı sütü, 1 damla buğday yağı, 1 ampul E vitamini ile 2 damla kadar kayısı yağı karıştırılıp serin bir yerde beklekletilir. Bu gözaltı kırışıklıkları kremi ile göz çevresine dışarıdan içeriye doğru masaj yapılır. Bu gözaltı kremi 5 gün boyunca soğuk yerde bozulmadan kalabilir ve 5 gün boyunca sürülmelidir.

Suna Dumankaya göz çevresi ve gözaltı kırışıklıkları formülü 2

1 yumurtanın sarısı, çeyrek limonun suyu ve kaliteli zeytin yağından 1 yemek kaşığı kadarı iyice karıştırılır. Bu krem, yarım saat dinlenmesi için bekletilir. Daha sonra, hazırlanan gözaltı kırışıklıkları kremi kırışıklıkların olduğu bölgelere sürülüp 1 saat bekletilir. En son ise ılık su ile krem ciltten temizlenir.

Kategori: Cilt Bakımı

admin Hakkında