İmperfore hymen: Doğuştan gelen kızlık zarında delik bulunmaması durumudur. Bu durum regl kanamasının oluştuğu dönemlerde, kanamanın olmasını engelleyerek içerde kan birikmesine sebep olur ve şiddetli ağrılara sebep olarak ciddi sorunlara yol açar. 15 yaşına gelip de regl yaşamamış gençlerimizin bir jinekolojik muayeneden geçmesi gerekebilir çünkü kızlık zarı tamamen kapalı olabilir bu durumda ufak bir operasyonla bir delik açılarak sorun giderilir ve hastaya bekaret raporu verilir.

Aşağıdaki pozisyonlarda, erkek kadın için çalışır. Bununla birlikte, erkeğin sağaltım pozisyonlarından kadının yarar görmesinin tersine, bu pozisyonlarda erkek gerçekte hiçbir sağaltım yararı görmez.

Kadının sağaltım pozisyonlarında penisin ne kadar derine gireceği önemlidir. Bunun nedeni vajina boyunca farklı refleksoloji alanlarının yer almasıdır. Dolayısıyla, vajinanın farklı bölümlerine masaj yapılma­sı gerekir. İçeri girme değinilen belirli soruna bağlı olarak sığ ya da de­rin olabilir.

Bu pozisyonlarda penis vajinaya girdikten sonra, kadın vajinaya masaj yapma ve uyarma amacıyla pelvisini devindirir. Gerektiğinde, erkek kendini kısıtlar ve yavaşlaması gerektiğinde kadınla iletişim kur­malıdır. Erkek bu pozisyonlarda boşalmamalıdır. Kaç kez tekrarlanma­sı gerektiği bütün pozisyon için aynıdır. En fazla on günlük bir dönem için, günde dokuz defaya kadar uygulanabilirler.
Pozisyon: Kadın sırt üstü düz yatar, erkek de onun üzerindedir. Penisiyle olabildiğince derine dalar. Kadın erkeğin altındayken hem saat yönünde, hem de saat yönünün tersine dairesel bir devinimle kal­çalarını döndürür. Erkek kadının bu pozisyonda tatmin olana kadar ça­lışmasına ve kalmasına olanak tanır. Bununla birlikte, sağaltım egzer­sizlerinin hedefi orgazm değildir, sağaltım yararları orgazm olmadan da gerçekleşecektir.

1. Pozisyon: Gözlerin bulanıklığı, aşırı terleme, zayıflık, bayılma, kalbin hızlı atması ve zayıf, derin olmayan ve hızlı soluk alıp vermenin açığa vurduğu yorgunluk için kullanılır.

2. Pozisyon: Kadın sırt üstü boylu boyunca uzanıp bacaklarını erke­ğin uyluklara -sırtına ya da omuzlarına değil- dolar. Erkek elleri ve dizlerine dayanmış bir halde kadının üstündedir ve penisinin başıyla yal­nızca üç dört santimetre kadar girer. 1. pozisyonda olduğu gibi, kadın kendini rahat hissettiği sürece her iki yönde devinir. Erkek ellerinin ve dizlerinin üzerinde olduğu için, giriş sığ olur. Bu penisin yalnızca vajinanın akciğer, pankreas ve kalp refleksoloji bölgelerine temas ettiği an­lamına gelir. Bu pozisyon aynı zamanda bütün eklemler için de iyidir.

2. Pozisyon: Pankreas ve karaciğeri uyarır, şeker hastaları için yararlıdır; aynı zamanda, ateş bas­masına, dizlerin zayıflığına ve uzun bir süre ayakta durduktan sonra görülen ayak ve diz ağrısına yararlı olur.


3. Pozisyon: Kadın sırt üstü boylu boyunca uzanır, bacaklarını er­keğin beline dolayıp sarar. Kollarını onun çevresine dolar. Erkek elle­rinin ve dizlerinin üzerinde yarısına kadar girer. Kadın yine kendini ra­hat hissettiği sürece önce bir yönde, sonra diğer yönde kalçalarını dön­dürür.

3. Pozisyon: Mide, dalak ve kadının organlarına yararlı olur ve sindirim sorun­larına yardım eder.


5. Pozisyon: Erkek sırt üstü yatar, kadın yüzü ona bakacak şekilde dizlerinin üzerindedir. Kadın penisin üstünde yukarı aşağı devindikçe penisin vajinaya girişi sığla derin arasında değişir. Kadın bu devinimi yaparken, aynı zamanda pelvisini de döndürür. Bu vajinaya tam bir masaj olmasını sağlar.

Sinir sistemi sorunları kadınlara sıkıntı verebilir. Kadının regl dö­nemi hormonal dengesizliklere yol açabilir ve sinir sistemini etkileye­bilir. Doğum yapma da bazı kadınların yaşadığı gibi hormonal denge­sizliklere katkıda bulunabilir. Bu kadının sinir sistemini


Pozisyon: Erkek gevşemiş bir halde sırt üstü yatar, kadın bir dir­seğinden destek alarak dizlerinin üzerindedir. Kadın biraz erkeğin ya­nına doğrudur. Erkeğin penisini tutar. Diğer eliyle de erkeğin başını tu­tar. Penisin yalnızca yarısına kadar girmesine izin verilir, ama kadın penisi hiç bırakmaz. Bir kez daha, kadın bu pozisyonda kendini rahat hissettiği sürece daire çizer. (Bu pozisyonda içeri girmek kolay değil­dir. Bu yüzden kadın penisi tutmak zorundadır)

6. Pozisyon: Meridyenlerdeki enerji tıkanıklıkları, baş ağrısı, kötü kan dolaşımı bozuluğu, regl dönemi sorunlarına hitap eder.

Kategori: Cinsellik

admin Hakkında