Koltuk altı ağrısı için sizden gelen 1 soru: Merhaba hocam ben 19 yaşındayım cinsiyetim erkek benim ilk önce sol koltuk altımda ağrı başladı dokunamıycak kadar acıyor.
koltuk altı ağrısı nedenleri ve kısacası açıklamak gerekırse
Ama şişlik yok yarında sağ koltuk altımda aynı ağrı başladı. Bunun nedeni ne olabilir. Bilgilendirrseniz sevindirir minnettarlarımla saygılar sunarım.

Cevap olarak: Koltuk alti agrisi bolgenin muayenesini gerektirir. Bazen bu bezelerin buyumesi demektir.

Dokuntulu hastaliklarda bazende kan hastaliklarinda bezsler buyuyebilir. Eger bez buyumesi yoksa o vakit yine geçekte de kan sayimi ve kanda iltihap faktorlerine degerlendirilmesi yararli olabilirdir.

Bazi kereler zona hastaligi da vucutta agrilar yapabiliyorsa ancak cok enderen iki tarafli olur. Bu agri veya yanma gibi degisik belirtiler once baslar ve gunler sonra dokuntuler ortaya cikabilir.

admin Hakkında

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. yasin diyor ki:

    Merhaba. Benzer agrı bende de var. İlk önce koltuk altında bi agrı başlıyor. 15 – 20 saniye sonra bir çizgi halinde koltuk altından bobreğime yakın bi yere kadar geliyor. Bu şekilde 3-5 dakika agrıyor.Ayrıca ağrıyan yerlere dokunduğum zaman sanki oralar birisi tarafından yumruklanmış da çürümüş gibi bir acı hissediyorum. 2 ayda 6 defa oldu, 1 kere sagda oldu sonra solda devam etti.Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.