Erkeklerin göğüsleri sevdiğini genel olarak biliyoruz fakat nasıl ve neden?.Merak ettiniz mi?. Erkekler neden göğüsleri severler? Hiç merak’ta bulundunuzmu? Ve kendi aralarında konuşurken, göğüsler hakkında neler söylerler?

Hemen hemen bir çok kadın göğüsleri ile ilgili endişeler taşır. Bazen iki göğsünün boyutu ya da şekli birbirinden azıcık da olsa farklıdır, bazen ‘göğüslerim küçük’ endişesi ile yaşar, bazen de tersine, ‘büyük olmasından rahatsızlık duyar’. Sonuçta göğüslerinden mutlu kadın azdır.

Göğüsler Kadın’da Doğurganlığın ve Dişiliğin Sembolüdür

Aklınıza gelse de, gelmese de, hoşunuza gitse de, gitmese de, insanoğlunun bilinçaltında bir yerlerde üreme içgüdüsü yatıyor. Soyunu sürdürme içgüdüsü bundan seneler önce önce de vardı. Bugün evliliklerin gitgide azalmasına karşın, hala insanlar bir çocuk sahibi olmaktan heyecan duyuyor.

Seneler önce, nesli sürdüren bebeğin beslenmesi için çok önemli olan sütü sağlayan göğüsler, bugün emziren anne sayısı azalmasına karşın hala ‘bebeği besleme’ fonksiyonu ile anılıyor. Yani ilkel içgüdüler bugünün modern erkeğini hala etkiliyor. Bu nedenle de Pamela Anderson göğüsleri erkeklere cazip gelebiliyor.

Charles Darwin’in evrim teorisine göre zamanı geldiğinde, bilinçaltımızdaki içgüdülerle ’sağlıklı ve soyumuzu sürdürmeye uygun eş seçiyoruz. Buna göre erkekler geniş kalçalı çünkü doğurmaya müsait ve büyük göğüslü çünkü doğurduğunu besleyebiliyor kadınlar beğeniyor.

Göğüsler, Kadın’da Cinsel İlişkide Anahtar Role Sahiptir

Kadın göğsü, kadınların cinsel heyecana ulaşmasında anahtar rollerden birisine sahiptir. Tabi erkekleri de unutmayalım.

Kadınların farklılık taşıdıkları 2.bölgedir ve bu sebeble de erkekleri, görsel olarak uyarırlar, erkeklerin farkında oldukları ya da olamadıkları tutkulu bakışlarının da hedefi olurlar.

Erkekler Göğüsleri Rahatlatıcı Bulurlar

Günlük hayatın zorlukları içinde, göğüsler yumuşak ve ya bebekliğimizi hatırlatan yumuşaklığı ve şekliyle, erkekleri rahatlatır. Uzmanlar, göğüslerin aynı zamanda erkeklere annelerinin, onları her şeyden koruduğu günleri hatırlattığını düşünüyorlar.

Göğüste Büyüklük Önemli mi?

Gelelim en önemli Kadın sorusuna. Göğsün büyüklüğü acaba önemli mi? Kadınların çoğu küçük göğüslü olma endişesi yaşar. Hatta normal göğüslü olanlar da. Fakat göğüs büyüklüğü de, “zevkler ve renkler tartışılmaz” meselesidir. Yani bazı erkek büyük göğüs sever, bazısı ise küçük göğüs. Zaten çift olma aşamasında erkek olayın bu boyutunu da ölçüp, biçmiştir kafasında hiç merak etmeyin. Bu nedenle de göğsüm küçük-büyük endişesini bırakın. Hayatınızı endişesiz yaşayın.

admin Hakkında