Udihindi insanı bitmeyen baş ağrısından kurtarır. Zeytin yağı içinde pişirilip soğuduktan sonra kulağa üçer damla damlatılırsa kulak ağrısından kurtarır. Udihindi tütsü yapıldıktan sonra burna çekilirse nezleyi bitirir. Soğuk su ile birlikte içilirse erkeklik cinsel gücünü arttırır. Kumları döker. Mide ve karaciğerin ağrılarını yok eder. İnsandaki titremeyi, sıtmayı,siyatiği ve mafsal ağrılarını giderir.Udihindi’nin tozu burna çekilirse bademciği iyileştirir.

Udihindi yağının üç gramı toz yapıldıktan sonra bir fincan zeytin yağı içerisine konulup sabah vakitlerinde aç karnına içilirse mide ülserine iyi gelir.Bu işlem en fazla üç defa tekrarlanır.

Udihindi ayrıca iltihap temizleme, yüz lekelerinin silinmesi, yaralar, idrar söktürme, bağırsak kurdu döktürme, mide ülseri, baş ağrısı, kulak ağrısı, nezle, cinsel güç arttırma, mide ve karaciğer ağrısı, sıtma, siyatik, mafsal ağrısı, nefes darlığı, zatülcenb, müzmin öksürük, sarılık, bademcik sorunlarına karşı da güvenle kullanılır.Yurdumuzda udihindi yağı pek yetişmemesine rağmen hastalıkların bitkisel tedavisinde fazlaca kullanılmaktadır.

admin Hakkında